Sathis de Mel is oprichter van Arthavida en Arthacharya. Dit zijn onze partnerorganisaties in Sri Lanka. Begin januari bezocht Sathis Nederland. Voor de Sampath Foundation een mooie aanleiding voor een lunch met sponsoren en donateurs. Met als locatie het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam. Vol passie en commitment sprak Sathis daar over zijn levenswerk en de situatie in Sri Lanka.
Op dit moment leeft 40% van de bevolking in Sri Lanka onder de armoedegrens, vertelde Sathis. Dit betekent een inkomen van € 65 of minder per persoon per maand. Dit komt mede door de economische crisis van drie jaar geleden. Deze mensen hebben bijvoorbeeld geen voedselzekerheid, geen toegang tot belangrijke medicijnen en regelmatig geen elektriciteit. Maar ook verlaat een hoog percentage van de jeugd voortijdig school.
Arthacharya en Arthavida proberen deze situatie te verbeteren. De organisaties bekijken wie geholpen wil en kan worden en op welke manier. Onder andere door het oprichten van zelf-hulp groepen en andere ‘Community Based’ organisaties.
Onderwijs speelt een belangrijke rol bij het bestrijden van de armoede. Dat gebeurt met de programma’s die worden aangeboden in de Community Colleges. Oprichting van de huidige 3 colleges werd mogelijk met de steun van Sampath, Wilde Ganzen en Vebego. Daarnaast worden microkredieten via Arthavida verstrekt. Zo kunnen mensen een eigen bedrijf oprichten of uitbouwen. Het inkomen biedt een weg uit de armoede. Sathis gaf met een tweetal cases hier succesvolle voorbeelden van.
We danken alle sprekers, sponsoren en donateurs voor de inspirerende bijeenkomst en positieve reacties. Een prachtige stimulans voor de activiteiten van Sampath!
Op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen? Dan wil je onze maandelijkse nieuwsbrief ontvangen! Schrijf je hier in.
Schrijf je in en ontvang verhalen van moedige mensen in Sri Lanka in je mailbox.